Софийско Метро

Въпроси, хвалби, проблеми, помощ за инсталация - всичко свързано с Трасетата

Модератор: cronos

Re: Софийско Метро

Мнениеот kostenurko123 » 08 Май 2018, 17:17

Евала! Много яко става! Продължавай така! :)
Аватар
kostenurko123

Мнениеот agerginov » 11 Май 2018, 18:25

Здравейте,
Това е линк към драйва на гугъл.
Там съм качил 192 снимки в последователност МС Летище София - МС Витоша
Може да разгледате и да дадете мнение.
Приятна вечер. При новости ще пиша пак.
:) :) :)

https://drive.google.com/drive/folders/10zzknzXwOcsSFSPJ9G6GR7Nwf8-24Wta?usp=sharing
agerginov

Мнениеот ivan4 » 13 Май 2018, 02:39

Не можем ли да измислим някакви цветни тунели за наземните участъци и станции? Тази гара Септември нещо никак не се връзва там. :D
Преди време ти бях изпратил зелени и бели за участъка Сливница - Обеля. Нещо подобно?
Аватар
ivan4
Глобален модератор

Мнениеот agerginov » 13 Май 2018, 05:35

За мен станциите са огромен проблем, но вършат работа и тези.
Гара Септември е перфектна за там при факта че перона е 105м. Като гаров обект и станция за на открито.
В моя случай изграждането на трасето трябва да бъде перфектно, по дължина, релеф и разположение на тунели 1 и 2 или двупътен тунел (нов участък).
Много работа и занимавка ще отнеме правенето на 20+станции за метрото, при факт, че е забранено снимането, макар туристи да снимат и да не е било проблем.
Сега относно открития участък.
Така ми харесва на мен и така ще остане, доста по - интересно от колкото да караш уж надземно в ламаринена тръба от тези в играта. Даже в реалност се вижда от вън и от вътре перфектно. Много интересно е да се кара на него, като цяло доста съм направил и го оставяме така...

Метрото ни е правено изцяло по руска система следователно можете да си набавите обекти и релси от руските сайтове. Има всичко за метрото даже съм учуден колко имат.

Гледам тук в нашия форум, че има във раздел Реални трасета - две метро трасета, които съм ги гледал и ако трябва да бъдем реални и обективни за това как се кара на тях и как се кара на мойто. Прецени само от вида на мойто трасе и тия двете.

Като съм готов го качвам и вие го тествате и играете.

Който има претенции да си го направи сам трасето и да сравним двете творби.
agerginov

Мнениеот ivan4 » 13 Май 2018, 22:39

agerginov написа:За мен станциите са огромен проблем

Ако има подобни модели на софийските станции, все ще намерим някоя-друга снимка да скалъпим нещо. ;)
agerginov написа:доста по - интересно от колкото да караш уж надземно в ламаринена тръба от тези в играта. Даже в реалност се вижда от вън и от вътре перфектно.

То и в играта могат да се направят полупрозрачните панели, така че да се вижда ландшафта. :зъбльо
...просто предлагам помощ, не се заяждам. ;)

А между другото, планирам скоро да рескинна няколко Русича, тъй като номерни вече си имаме. Единственият им минус е, че кабината е доста недодялана и общо взето ще могат само в DCC mode или от клавиатурата на Cab mode.

ПП: Темата бе преместена в раздел „Трасета“.
Аватар
ivan4
Глобален модератор

Мнениеот agerginov » 19 Май 2018, 09:16

не се занимавай с рескин, няма смисъл.
трябва им реална кабина с управление и поне звуците да се преливат не знам и аз. 81.717 серията във руския сайт е много по - развита от наще тука. Имат и русич, но там не е ок положението.
Тубата ех тази туба. със или без нея да играят хората да се радват там. Пак казвам трасето е ок.
agerginov

Мнениеот ivan4 » 21 Май 2018, 20:40

А, то няма лошо и рескин да има. :D Колкото повече - толкова повече. Пък като му направят реална кабина, ще ги прехвърлим. ;) Модели има и за 740/1-2, и за 2Б.
Аватар
ivan4
Глобален модератор

Мнениеот agerginov » 29 Юни 2018, 09:33

https://www.youtube.com/watch?v=09yyKNuAnno

Това е линк за Тубата да видите как вървят нещата. От летището до Люлин се движим. Така изглежда за сега. Още семафори му трябват и малко промени и трасето е готово.
Отркитите участъци не се променят и няма и да се променат, ако изскочат рескинове на наще гари добре, ако няма така ще го играете, пак е нещо
agerginov

Мнениеот trainz 2018 » 29 Юни 2018, 10:00

Защо не правите софийските метростанции и както е по линията,на реалното Софийско метро???
Аватар
trainz 2018

Мнениеот agerginov » 29 Юни 2018, 10:14

Защо не правите софийските метростанции и както е по линията,на реалното Софийско метро???

Отговор колега:

Форума тук не е развит както руския. Те руснаците се занимават сериозно със скинове и с метрата си. Имат отделни форуми само с това. Не знам кой би се заел да програмира станциите. Доста работа ще да е, ако искаме да е като хората направен рескин. Това е
agerginov

ПредишнаСледваща

Назад към Трасета