Геймърски компютър без монитор до около 2000 лв

Всичко останало, което не се съдържа в по горните теми, но свързано с Trainz Bulgaria

Геймърски компютър без монитор до около 2000 лв

Мнениеот freshare » 24 Юли 2018, 09:59

Кой от марковите геймърски компютри от тук си заслужава и ако някой може да предложи нещо по-добро от конфигуратора на сайта също може да ми пише. Монитор си имам вече доста приличен FullHD. Доволни отзиви имам от гаранционното обслужване и затова съм се спрял на този сайт.
Аватар
freshare

Re: Геймърски компютър без монитор до около 2000 лв

Мнениеот stman123 » 24 Юли 2018, 11:53

Бих Ви посъветвал да се свържете с магазина, да им обясните за какво ще използвате машината, в какъв бюджет да се вместите и те да ви предложат най-доброто. Не мога да Ви посоча точно определен компютър, защото все има нещо, което не ми харесва. Също можете да си харесате нещо готово и да попитате дали може да се променя, или да поискате конфигурация по подобие на готовата, но съобразена с Вашите изисквания. Не знам какви са им гаранционните политики и какво им е клиентското обслужване - за пръв път виждам сайта, но не знам колко са компетентни. Още първото ми впечатление е неточно написани данни за компютрите, които разгледах. Макар да не е много от значение, ме притеснява и факта, че в конфигуратора наричат SSD хард диск. :)
Куче канибал се нарича Канибало
Аватар
stman123

Мнениеот cronos » 05 Сеп 2018, 20:33

stman123 написа:.....Макар да не е много от значение, ме притеснява и факта, че в конфигуратора наричат SSD хард диск. :)

А как искаш да го наричат?SSD-то си е точно това.
Чукча писатель, чукча не читатель..
Луд умора нема, само се поти..
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот stman123 » 06 Сеп 2018, 06:13

И къде точно в Solid-State Drive има Hard Disk Drive, за да го наричат хард-диск?
Аватар
stman123

Мнениеот cronos » 06 Сеп 2018, 16:36

А дали не се използват за едно и също нещо?Ако си открил някаква разлика в приложението на тези две неща ще ми бъде интересно да я науча.За мен ще е новост.
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот stman123 » 06 Сеп 2018, 18:35

И какво като се използват за едно и също нещо? Не означава, че са едно и също. И дизеловите локомотиви и електрическите се ползват за едно и също нещо - да теглят/бутат влакове, но ги наричаме по различен начин, нали?
Аватар
stman123

Мнениеот cronos » 07 Сеп 2018, 14:28

Там е работата, че всъщност са едно и също нещо.Сравнението с локомотивите не е коректно, защото едни локомотиви могат да правят неща, които други не могат (но въпреки това се наричат с едно и също име).Докато при дисковете не е така - предназначението им и начина на употреба са напълно еднакви.От техническа гледна точка когато човек си събира настолен компютър няма никакво значение кое от двете устройства ще избере.Значение имат само личнните предпочитания и бюджета, с който разполага.Затова е нормално в конфигуратора да са на едно място.
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот stman123 » 08 Сеп 2018, 06:56

Не, не са на едно място - първо пише "Твърд диск", а отдолу "Твърд диск SSD". Това ми звучи все едно да кажеш "Новият ми електромобил с бензинов двигател". И за това, че няма значение - не съм съгласен, няма как да си харесаш M.2 SSD, ако дъното не го поддържа. ;)
Аватар
stman123

Мнениеот cronos » 08 Сеп 2018, 08:15

stman123 написа:Не, не са на едно място - първо пише "Твърд диск", а отдолу "Твърд диск SSD". Това ми звучи все едно да кажеш "Новият ми електромобил с бензинов двигател".

Може да ти звучи както ти харесва, но не променя нещата.Едно и също нещо са.

stman123 написа:..... И за това, че няма значение - не съм съгласен, няма как да си харесаш M.2 SSD, ако дъното не го поддържа. ;)

Нимa?

Изображение
Изображение
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот stman123 » 08 Сеп 2018, 11:41

Очаквах ги тези снимки, но ИМА ЗНАЧЕНИЕ, защото трябва да си купиш допълнително още нещо. Няма смисъл да спорим повече.
Аватар
stman123

Назад към Всичко