ТРАСЕ: Разширение на трасето Тулово-Твърдица

Разработки, по които не е публикувано известие повече от 3 месеца, че се работи по него. Когато се публикува в архивна тема тук, че се продължава работа, ще се премести в другия раздел "В ПРОГРЕС (Актуално)"

Модератор: OBB_Rh_2016

Правила на форума
Всички правила важат и за този раздел.
Допълнителните правила са:

1. ВИНАГИ при нова тема пускайте прогрес бар, както и публикувайте снимки, поне до втория пост. Ако няма, темата ще бъде заключена или изтрита.
2. При нова тема, моля слагайте преди заглавието една от думите: ЛОКОМОТИВ, ВАГОН, ТРАСЕ, ОБЕКТ и т.н.

Re: ТРАСЕ: Разширение на трасето Тулово-Твърдица

Мнениеот BDZrailway » 07 Фев 2014, 14:38

Ето и Твърдица :ел
Прикачени файлове
Screen_007.jpg
Screen_008.jpg
Screen_009.jpg
Screen_010.jpg
Screen_011.jpg
Screen_012.jpg
Screen_013.jpg
Аватар
BDZrailway

Мнениеот Marto_BDZ44 » 10 Фев 2014, 09:13

Здравей, приятел! Трасето става много добре, минавал съм стотици пъти по тази линия и направих сравнение по снимките и е доста реално! Имам един съвет към теб, и ако имаш възможност го направи. Смесвай цветовете долу на земята работи с няколко цвята и ще се получи добър ефект. Разгледай трасетата на Радо (ropsy) пример София-Перник-Долни Раковец! Не го приемай като забележка а като съвет. Успех! :хоро
[img]http://store.picbg.net/pubpic/FE/9F/11065a172647fe9f.JPG[/img]
Аватар
Marto_BDZ44

Мнениеот BDZrailway » 10 Фев 2014, 16:22

Благодаря!Ще се опитам за напред да посмеся,иначе да в на ропси трасето съм виждал да е така.
Аватар
BDZrailway

Мнениеот BDZrailway » 22 Фев 2014, 17:09

Извинявам се за двата коментара,но искам мнение.За или против да има платформи с хора по пероните и За или против да се движат коли?Питам,защото тези неща товарят.
Аватар
BDZrailway

Мнениеот nikishenceto » 23 Фев 2014, 00:33

Добре е да се направи всичко както трябва.Нека има хора по - пероните и трафик...това е според мен.Аз обичам реалните неща ;)
Аватар
nikishenceto

Мнениеот cronos » 23 Фев 2014, 09:21

Моето предложение:

1.Да има хора;
2.Да няма трафик.

Аргументи:

И с хората по пероните, и с трафика има сероиозни проблеми.Който не се е опитвал да прави реално трасе може и да не си дава сметка за това и да не го разбере.По въпроса с хората - моето мнение е да има, но трябва да се има ред вид едно нещо: ако гарата/спирката е права и на равно - проблеми няма, но ако е в крива и/или в наклон - тогава какво правим?Аз имам един пакет криви платформи с хора, но тъй като съм ги правил с радуиуси на криви според моите нужди е логично, че не могат да решат проблема във всички ситуации.Но за наклона решение по този начин не може да се намери.Може да се направи така, че самата платформа да застане под някакъв ъгъл, но е много трудно да се зададе нужния наклон, а и хората ще останат във въздуха - в най-добрия случай с единия крак.Няма как да се направи така, че да изглеждат стъпили стабилно на перон с наклон.Руснаците са измислили някакъв тригер вместо платформа, който решава тези проблеми донякъде - може да се постави навсякъде и при спиране върху него вратите се отварят, но хора по перона няма и работи само с техните вагони и мотриси.И все пак съм "за".Хората по пероните не товарят толкова играта и е по-добре да има там, където може.Освен това платформите имат голямо значение ако някой иска да си организира сесия с по-интензивно движение и евентуално някаква задача.

С трафика нещата са по-зле, отколкото с платформите с хора.Докато пътя си върви някъде отстрани е добре, но какво правим с прелезите?Ако прелеза се падне в права - и тук някак си се получават нещата, има някакви готови прелези, които може да се ползват, но в крива трябва да се импровизира и тогава става проблем - трудничко ще накараш колите да спрат на импровизирания прелез.Освен това - какво правим, когато е някакъв черен път, по който реално почти няма движение или се използва само от селскостопанска техника - в играта трафика е същия, като по нормален път.Много реално става....Тук някакъв компромисен изход от ситуацията има само ако в подобна ситуация се използват пътища без трафик, но такива в играта има много малко.Освен това трафика товари забележимо.Не е случайно това, че доста голяма част от трасетата (да не казвам повечето) са без трафик.
Чукча писатель, чукча не читатель..
Луд умора нема, само се поти..
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот BDZrailway » 23 Фев 2014, 10:51

За последно направих без трафик.Има хора по пероните,защото пък ако върви празен влака е малко тъпо и нормално за БДЖ,но то може и да се пълнят вагони преди започване на игра...Едно уточнение следващата версия предполагам ще е Дунавци-Казанлък-Черганово-(Тулово-Твърдица)-сп.Сборище-Шивачево-Чумерна.В скоби е ограден участъка,който е създаден и качен.
Аватар
BDZrailway

Мнениеот victorzashev » 23 Фев 2014, 12:02

Кога ще е готово трасето?
Аватар
victorzashev

Мнениеот BDZrailway » 23 Фев 2014, 12:07

Зависи.
П.С.Снимки от трасето.Има подобрения
Изображение Изображение Изображение Изображение