Трасе: Тип Unreal

Разработки, по които не е публикувано известие повече от 3 месеца, че се работи по него. Когато се публикува в архивна тема тук, че се продължава работа, ще се премести в другия раздел "В ПРОГРЕС (Актуално)"

Модератор: OBB_Rh_2016

Правила на форума
Всички правила важат и за този раздел.
Допълнителните правила са:

1. ВИНАГИ при нова тема пускайте прогрес бар, както и публикувайте снимки, поне до втория пост. Ако няма, темата ще бъде заключена или изтрита.
2. При нова тема, моля слагайте преди заглавието една от думите: ЛОКОМОТИВ, ВАГОН, ТРАСЕ, ОБЕКТ и т.н.

Re: Трасе: Тип Unreal

Мнениеот bdz_ge6a » 13 Май 2013, 12:32

Правя каквото мога. Ще приема забележките и ще опитам да оправя нещата малко или много :)
БДЖ фен
Аватар
bdz_ge6a

Мнениеот rumensoft » 13 Май 2013, 18:48

Markov написа:Завоя на клона, който излиза от гарата не е ли прекалено остър? Релефа по същия клон е много ливаден (може би заради морето), но е много голо около линията (и земните текстури някак не си пасват). Навсякъде коловозите са еднотипни, няма трева около тях :) Иначе останалото се получава доста добре :балон

Много добре казано :)

Да, наистина трябва още труд, както и да изправиш релсите, че много са криви :)
Аватар
rumensoft
Site Admin

Мнениеот bdz_ge6a » 18 Май 2013, 19:02

Здравейте :) ! Релсите където можеше ги изправих, завоя към отсечката е по добър от стария, около релсите вече не е в буквалния смисъл голо сложил съм трева-храсти даже на някои места добавих допълнителни обекти, за земните текстури оставих тези и добавих трета която се смесва с тях. Тя е по светла и мисля че се е получило добро :)

П.С: Да попитам само с коя програма правите клиповете да направя и да пусна един. Аз съм със Fraps 3.4.0, но не съм доволен от нея клиповете стават 30 сек. - 7** MB. За това ако може някоя по добра да ми предложите и до утре ще къча клип за да видите как е за момента :) Благодаря предварително !! :велик Траинз
БДЖ фен
Аватар
bdz_ge6a

Мнениеот bdz_ge6a » 19 Май 2013, 16:07

Оправих се с програмата и клипът е готов :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SJqBiyAXmDg&feature=youtu.be[/youtube]
БДЖ фен
Аватар
bdz_ge6a

Мнениеот Markov » 21 Май 2013, 10:07

Значи, контактната мрежа в междугарието (мое мнение) е много стара и недетайлирана, ако имаш възможност смени я с тази румънската, тя е по детайлирана и ще отива на контактаната мрежа в гарите. Откъм околност трасето много ми харесва :идеално , но тревата на места трябва лекичко да я преместиш извън релсите :)

п.п. Само ако може, постави снимка на картата (М копчето на клавиатурата) да я видиме какво представлява, защото досега виждам работа само по едно междугарие :)
Изображение 2ТЭ Луганських медведь ! :балон
Аватар
Markov

Мнениеот vall_sab » 21 Май 2013, 16:43

Мисля, че все пак трасето изглежда доста добре, и с подчертано български облик.За мрежата- нямам забележки.Тревата наистина може леко да се издърпа встрани- мисля че няма да е много трудно, защото май е сплайн обект.В началото на клипа има едно леко подскачане поради рязка разлика между височина на релсите.Знам го това , има го на няколко места и на моето трасе.Хубаво е това да се позаглади, нека Радо и Юлиан помогнат със съвет.Ще стане интересна работа.Поздравления, все пак така се и набира опит.
:велик Траинз
Аватар
vall_sab
Глобален модератор

Мнениеот bdz_ge6a » 21 Май 2013, 19:18

Ето снимка на картата. :)
trainz 2013-05-21 21-10-53-75.jpg

Тревата ще я издърпам в страни няма проблеми. Където мога ще изгладя подскачанията поне да не са толкова остри, а за тази румънска контактна мрежа може ли линк да я изтегля, защото не мисля че я имам, а ще ми трябва и за напред щом е по добра от тази която съм поставил :) .
БДЖ фен
Аватар
bdz_ge6a

Мнениеот Markov » 21 Май 2013, 20:42

Изтегли си трасето BG Rail Fantasy, там я има, както и задоволително количество други хубави обекти :)
Изображение 2ТЭ Луганських медведь ! :балон
Аватар
Markov

Мнениеот bdz_ge6a » 22 Май 2013, 11:39

Добре и мерси :) Като я сменя мрежата и оправя останалите неща ще кача снимки пак :)
БДЖ фен
Аватар
bdz_ge6a

Предишна

Назад към В ПРОГРЕС (Архив)