ЛОКОМОТИВ: Update БДЖ 43, 43р. + кабина

Изтритите теми

Re: ЛОКОМОТИВ: Update БДЖ 43, 43р. + кабина

Мнениеот Markov » 23 Авг 2014, 10:03

Дясната чистачка е полегнала. На шкодите с долни чистачки има особеност, че самата ос прикрепена към коша на локомотива не е по средата на прозореца и чистачката не се скрива еднакво отляво и отдясно. С други думи лявата чистачка както е на снимката си е наред, но когато тя отиде на дясно не трябва да "пропада" толкова като дясната. За справка направих набързо скица какво имам предвид..

Изображение

на фиг. 1 е текущото
на фиг. 2 е истинското разположение на чистачките спрямо Р-ките (43 нямат долни чистачки)
на фиг. 3 е показано как изглежда положението на чистачките на Р-ка съпоставено със последната снимка на кабината :)
Изображение 2ТЭ Луганських медведь ! :балон
Аватар
Markov

Мнениеот cronos » 23 Авг 2014, 13:19

Благодаря за информацията, като стигна до там ще имам пред вид тези неща и ще направя нужните корекции.Сега имам много по-сериозни проблеми за решаване, така че още известно време ще трябва да гледаш чистачите такива, каквито са в момента.
Чукча писатель, чукча не читатель..
Луд умора нема, само се поти..
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот cronos » 27 Авг 2014, 22:03

Първи проби:
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот nikito » 28 Авг 2014, 15:55

Браво,кабината е супер :велик Траинз :наздраве
Trainz Bulgaria Team
Аватар
nikito

Мнениеот cronos » 28 Авг 2014, 17:15

Напротив, има някои неща, които не ми харесват и сега обмислям решение.Освен това още не са довършени някои дреболии, както и не е направена корекцията по забележката на @Markov.Отделно,че тестовете за работоспособността на скриптовете засега дават доста незадоволителни резултати.
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот nikito » 28 Авг 2014, 17:46

Е дано да стане добре винаги може и още,стига човек да има желание.Желая успех :наздраве ;) :идеално
Trainz Bulgaria Team
Аватар
nikito

Мнениеот cronos » 31 Авг 2014, 17:30

Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот Ivailo_96 » 31 Авг 2014, 18:40

Много хубаво става браво :идеално
Аватар
Ivailo_96

Мнениеот Markov » 31 Авг 2014, 23:46

Любопитни са ми няколко неща, като например до колко ще съотвества функционалността? Другото е че има някакъв допълнителен звук подобен на компресорния, но не съм го чувал досега. Самият компресор е от 61 (компресорният звук на последно качените локомотиви в сайта, ми се струва реалистичен). Вентилаторите при номинални обороти издават нестандартен звук и ако се отреже "болното място" на записа (в самото начало), дали ще се подобри ефекта? Ще може ли тромбите да свирят само, когато е натиснат бутона на контролера (като на 46 125 в сайта), за да може да се издействат "дълго + късо" при навлизане в район на гара, "дълго + дълго" за указване на помощната машина да дърпа/бута (зависи дали е на опашка или не) "късо+късо+късо" за преустановяване движението на возилата в района и т.н.?
Изображение 2ТЭ Луганських медведь ! :балон
Аватар
Markov

Мнениеот cronos » 01 Сеп 2014, 13:52

Markov написа:Любопитни са ми няколко неща, като например до колко ще съотвества функционалността?

Доста, но не на 100%, естествено.Това, което има към момента е:
1)реалистично вдигане на машината - включване на батерия, ключ за управление, помощен компресор, изчакване около минута за включване на ГВП и вдигане на пантограф;
2) блокировка на контролера - да не може да се набират позиции при реверсор в неутрално положение;
3)не може да се сваля пантографа докато е на позиция (това не е съвсем реално, но ограничението се наложи по технически причини, по същите причини не може да се набират позиции при свален пантограф);
4)реалистична работа на компресорите - поддържат се 900 kPa, като компресорите се включват когато падне налягането.Също така ако не са включени въздух в машината няма да има (следователно не може и да се подкара :зъбльо );
5)възможност за вдигане на двата пантографа (припомням, че в предишната версия на кабината за тези локомотиви можеше да се вдига само единия);
6)независимо управление на надбуферните фарове - поотделно за всеки и от двете страни на локомотива независимо от коя кабина се управлява;
7)степенно задържане.Разхлабването обаче не може да се получи реалистично, самата игра не го позволява.Опитах да направя нещо, но не излезе особено сполучливо;
8)часовника на хаслера в първа кабина работи, във втора кабина хаслера няма часовник;
9)реално сигнализиране при включването на вентилацията;
10)реално работещ реостат + сигнализация на вентилацията на реостата;
11)реалистична смяна на кабините - при включен ключ за управление в едната кабина реверсора и ключа за управление в другата не се визуализират и управлението, с изключение на надбуферните фарове е блокирано.За да се премине в другата кабина в първата трябва да се изключи ключа за управление, реверсора и кран-машиниста да са в неутрално положение;
12)изключване при претоварване - ако тока на ТД надвиши ~1400 А изключва ГВП.Включването става след като се свалят позициите и се рестартира защитата от съответния предпазител на шкафа;
13)осветяване на приборите - вижда се и на клипчето;
14)реалистична работа на уредите - зареждане на батерия, напрежение на ТД, напрежение на КМ;
15)тотман;

Какво няма:
1)шунтове - по същество това изменя характеристиката на ТД, но в играта няма възможност да се симулира такова нещо.Отделно, че няма възможност един орган за управление да изпълнява няколко движения - в случая не може да се направи така, че контролера хем да се върти наляво-надясно, хем да се натиска надолу;
2)различни аварийни ситуации (с изключение на вече споменатото изключване от претоварване);
3)степенно разхлабване - вече споменах, че играта не го позволява, а опитите да се излъже някак не доведоха до добри резултати и вероятно ще отпадне;
Markov написа:Другото е че има някакъв допълнителен звук подобен на компресорния, но не съм го чувал досега. Самият компресор е от 61 (компресорният звук на последно качените локомотиви в сайта, ми се струва реалистичен).

На помощния компресор е сложен звук на компресор от някакъв дизел докато се намери нещо по-подходящо, а звука от основните компресори е записван от Марто и доколкото знам си е от Р-ка.Само че записа не е особено добър.
Markov написа:Вентилаторите при номинални обороти издават нестандартен звук и ако се отреже "болното място" на записа (в самото начало), дали ще се подобри ефекта?

Звука на вентилаторите е взет от същия източник, от който произхождат и звуците на всички останали шкоди в сайта, само че е разделен на три - развъртане, номинални обороти и спиране.
Markov написа:Ще може ли тромбите да свирят само, когато е натиснат бутона на контролера (като на 46 125 в сайта), за да може да се издействат "дълго + късо" при навлизане в район на гара, "дълго + дълго" за указване на помощната машина да дърпа/бута (зависи дали е на опашка или не) "късо+късо+късо" за преустановяване движението на возилата в района и т.н.?

Това няма как да стане.Играта е доста ограничена откъм начини за възпроизвеждане на звуци, извън дефолтните, а при тях такова нещо не е предвидено.Не може да се направи звук, който да се чува с продължителност колкото е продължителността на натискане на бутон.Освен това бутона върху контролера ще е малко проблематичен за уцелване с мишката, но само така мисля, не съм пробвал.А тоя 46.125 къде го видя?В сайта няма такъв.
Аватар
cronos
Глобален модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Износени калодки