Руска сигнализация z7

Всички останали традиционни Български съоръжения (сигнализации, платформи и др.)

Модератор: cronos

Руска сигнализация z7

Мнениеот Simo » 20 Апр 2014, 19:56

Здравейте! От много време ме нямаше, но имам някви наклонности да се връщам май към Trainz, но обаче много ме затруднява следното: как и къде се поставят руските сигнални светофари или по-точно тея светофари z7 http://trainzup.com/?p=4699 Горе-долу ги схващам, но все още имам много въпроси без отговори, най-вече към маневрените светофари, тея така наречени проходни и светофарите при ЖП прелезите, а то самата добавка е леко сложна, гледах видеоуроци, схванах известно количество от нещата, но както казах все още не ми е ясно. Ако някой се занимава с руски трасета и ползва светофарите z7, няма да откажа помощта му. Благодаря предварително и весели празници!

(Не знам дали съм нацелил форума, но тук има много въпроси и за това реших тук да пиша)
да караш влак не е само професия, това е начин на живот!
Аватар
Simo

Re: Руска сигнализация z7

Мнениеот petar_slav4ev » 21 Апр 2014, 13:49

Ето в тази тема е дадено как се настройват сигналите Z7 viewtopic.php?f=15&t=2781
Аватар
petar_slav4ev

Мнениеот Simo » 21 Апр 2014, 18:30

Благодаря за помощта, но също ми трябва няква информация за руската сигнализация, къде се слага маневрен светофар, къде проходен, на какви разстояния и т.н. че такава информация не намирам за жалост.
да караш влак не е само професия, това е начин на живот!
Аватар
Simo

Мнениеот cronos » 22 Апр 2014, 15:51

Чукча писатель, чукча не читатель..
Луд умора нема, само се поти..
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Мнениеот BDZrailway » 22 Апр 2014, 20:45

Извинявам се,че не е по-темата,но да питам за БГ сигнализация в реалността.На колко метра от първата стрелка е входният светофор и на колко метра е разстоянието между входният светофор и предупредителният светофор.Благодаря предварително.
Аватар
BDZrailway

Мнениеот ivan4 » 23 Апр 2014, 11:27

Тук пише някои неща:
http://bgrail.info/site/index.php?page=4
Аватар
ivan4
Глобален модератор

Мнениеот BDZrailway » 23 Апр 2014, 12:28

В този сайт съм влизал над милион пъти.И това нещо не е споменато конкретно.Питам и съм задал въпроса конкретно за това.
Аватар
BDZrailway

Мнениеот cronos » 23 Апр 2014, 13:00

BDZrailway написа:Извинявам се,че не е по-темата,но да питам за БГ сигнализация в реалността.На колко метра от първата стрелка е входният светофор

250 m, но не винаги.

BDZrailway написа:и на колко метра е разстоянието между входният светофор и предупредителният светофор.

тъй нареченото "спирачно разстояние", обикновено 1000 или 1200 m, но не винаги.Между другото, това го има написано в сайта, за който твърдиш, че си влизал милиони пъти, при това достатъчно конкретно.Няма да е лошо освен да влизаш да вземеш и да почетеш малко.
Чукча писатель, чукча не читатель..
Луд умора нема, само се поти..
"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава." Ат. Буров
Аватар
cronos
Глобален модератор

Назад към Съоръжения