Софийско Метро

Въпроси, хвалби, проблеми, помощ за инсталация - всичко свързано с Трасетата

Модератор: cronos

Re: Софийско Метро

Мнениеот trainz 2018 » 29 Юни 2018, 10:20

Аз в момента правя ТМ трасето от Кв.Илиянци-Жк.Обеля 2 и смятам,че трябва да се направи рескин на метростанциите Обеля и Ломско шосе,на естакада м/у тях.
Аватар
trainz 2018

Мнениеот DavitAngelov » 30 Юни 2018, 20:03

Браво добре се получава трасето поне 1:1 със реалността и направено както трябва да бъде браво за отделеното време и труд очаква ме го :) :игра
Табели за намаление на скоростта 25км сложил ли си на две места при отклонение имаше :) :игра
Trainz Bulgaria
Аватар
DavitAngelov

Мнениеот agerginov » 07 Юли 2018, 13:38

принципно знам че скоростите са 0-20 за шунтове и маневри 20-40 за отклонения 40-60 за остри завои или много къси отсечки 60-80/90 за дълги разстояния и това е по Алс/Арс системата на метрото.
agerginov

Мнениеот agerginov » 11 Юли 2018, 07:21

Какво става колеги, някой да е гледал клипчето и да коментира още трябва да видя как ще го експортна като го направя няма да върви гладко на всички компютри да знаете.
agerginov

Мнениеот agerginov » 16 Юни 2019, 08:31

Здравейте на всички,

Имах и доста положителни мнения, както и от всички тролове - негативни. Реших да взема нещата в свои ръце и да се стегна малко.
Започвам наново да правя трасето, като в него ще бъде включено метро депо Обеля. Това е и първото нещо, което направих.
Поиграх си доста, за да достигна 1:1 реалност на депото. Благодарение на Google Earth Pro, който има функция да показва и елевацията на терена и Basemapz импортирах снимките във играта. Спрямо снимките направих коловозното развитие на метро депо Обеля.
Импортирах го и го направих като основа за началото на трасето. Мога и в последствие или по - скоро сега да направя експорт на файловете и да бъде като модул метро депо и от там всеки да си играе с въображението си :). Аз ще продължа работата по трасето.
Намерих гари - станции, които са с дължина по 120м/130м които са с дължината на станциите в стария участък.
1. Ще се мапне трасето от до.
2. Ще се поставят гари и сигнализация.
3. Ще се направят откритите участъци изцяло отркити със максимално реалистично оформление спрямо околната среда.
4. Ще го кача след време когато е готово и Ви пожелавам приятна игра.

Това тук е линк към DropBox, където има 9 снимки от депо Обеля и клип около 4GB в който правя шунт от МС Сливница, през тупика след станцията до прибиране в депото и обратно движение до МС Сливница.
Дано Ви хареса, постарах се на мен да ми харесва. Аз съм доволен от това което се получава, дано и Вие.
И ето го споменатият линк https://www.dropbox.com/sh/svzg5g4qqr32wte/AADA6smpU7fz2oABxz0xR8fpa?dl=0
agerginov

Мнениеот DavitAngelov » 16 Юни 2019, 19:07

:идеално :тутуу
Trainz Bulgaria
Аватар
DavitAngelov

Мнениеот agerginov » 19 Юни 2019, 08:06

Прощавайте за тъпия въпрос, но на каква височина трябва да е окото на лещата в Google Earth, че да стане реално ?, защото и сега даже не е ок пак нещо не става .
agerginov

Предишна

Назад към Трасета